Bělení zubů
Bělení zubu se ve 21. století stává stále populárnější. Dnes existuje několik systémů či technologií, které udělají Vaše zoubky bělejšími. Hlavním principem při všech metodách bělení je použití bělícího roztoku s obsahem peroxidu, který reaguje s organickými pigmenty skloviny a částečně i dentinu. Při tomto procesu se zuby vybělí, ale stav a struktura skloviny se vůbec nepoškodí.
V naší ordinaci nabízíme pacientům 2 typy profesionálního bělení zubů:
- Domácí bělení
Bělení zubů doma je šetrnější metodou. Při tomto způsobu bělení používáme gel s nižším obsahem (koncentraci) peroxidu v průběhu delšího času. Po zhotovení individuálních průhledných umělohmotných nosičů pro bělení na horní a dolní čelist si pacient aplikujete bělicí gel. Domácí bělení se skládá z přibližně asi 10 – 20 procedur. Do individuálních nosičů si pacient sám aplikuje bělící gel, nosiče následně nasadí na čelist a nechá působit přes noc (cca 8 hodin). Pro kvalitní vybělení zubů doma potřebujeme asi 10 – 15 dnů.
- Ordinační bělení
Při tomto typu bělení se používá gel s vysokým obsahem (koncentrací) peroxidu v průběhu krátkého času. Procedura probíhá přímo v ordinaci a gel aplikuje pouze zubní lékař. Procedura trvá 35 – 40 minut a efekt se dostaví hned po zákroku. Pro dosažení lepšího efektu, doporučuje proceduru opakovat 2 – 3 krát.
Jak už bylo napsáno výše, bělení zubů vůbec neškodí sklovině. Pouze se po zákroku bělení zubů může dostavit krátkodobé zvýšení citlivosti zubů, což je vždy individuální. Tuto citlivost lze ovlivnit speciálními prostředky, které můžete zakoupit přímo v ordinaci. Při tomto zákroku musíme pamatovat, že bělicí gel účinkuje jen na barvu zubních tkání. V žádném případě neovlivní barvu plomb nebo protetických práci. Proto je po zákroku bělení zubů doporučeno vyměnit staré plomby a korunky.
Bělení zubů – kvalitní a efektivní způsob jak překvapit všechny krásným úsměvem. Občas (cca 1 x ročně) je doporučeno opakovat proceduru (zákrok) dobělení, abychom si zachovali bílou barvu zubů. Po určitém čase může dojít k postupnému ztmavení vyběleného odstínu. Na odstín zubů mají vliv konzumované potraviny či kouření.