Chirurgická stomatologie

Jeden z nejčastějších případů, při kterém musíme přistoupit k chirurgické léčbě je extrakce zubu. Nejčastěji se jedná o extrakce zubu „moudrosti“. Důvodem této extrakce je nevyhovující poloha zubu v dutině ústní. V tom případě může při růstu zubu „moudrosti“ dojít k natlačení na sousední zuby a ve finále k posunutí všech zubů v dutině ústní. Druhou častou příčinou je sklon zubu „moudrosti“ uvnitř nebo na zevní čelisti. Tento problém značně komplikuje individuální orální hygienu člověka, a proto se na těchto zubech rychle objevují zubní kazy. Odstranění těchto zubů provádíme po podání anestezie. Výkon není bolestivý a trvá přibližně 20 – 30 minut.

deleting_teeth

 

 

 

Druhým častým důvodem chirurgického zákroku je komplikované a složité prořezávání zubu „moudrosti“. V tomto případě se objevuje zánět měkkých tkání v okolí rostoucího zubu (kapsa). Pro řešení této situace na naší klinice provádíme šetrný zákrok dekapsulace, který pomůže zubu „moudrosti“ prořezat se v dutině ústní a vyplnit tak své místo vedle ostatních zubů. Proceduru provádíme po aplikaci místní anestezie a zabere jen několik minut.

 

Všechny chirurgické zákroky můžeme též provést v analgosedaci.

implantirovanie06

Ještě jedním oborem chirurgického léčení je implantologie. Mnozí lidé si dosud pod pojmem implantologie představují složitou chirurgickou operaci pod celkovou narkózou.

Ve skutečnosti je současná implantologie nevelká operace, bezbolestivá pod lokální anestezií. Složitost této operace je srovnatelná s vytržením zubu.

Postup ukotvení implantátu je následující. Dáseň se nařízne a do kosti se upevní implantát, který bude sloužit jako opora pro trvalou nesnímatelnou protézu. Implantáty se zhotovují z biologicky vhodných materiálů. Procedura srůstu implantátu na místě odstraněného zubu trvá přibližně 4 až 6 měsíců.

implantirovanie03

Tato doba je nutná pro pevný srůst implantátu s kostí.

Poté se na implantát upevní korunka.

Je nutno připomenout, že úspěšnost správně provedeného zákroku je 99.5%.

MUDr. Halyna Lyutyk

Halyna Lyutyk - ZnamyLekar.cz

MUDr. Nataliia Kliusa

Nataliia Kliusa - ZnamyLekar.cz

MUDr. Ievgen Udovchenko

Ievgen Udovchenko - ZnamyLekar.cz